Pánské hodinky Citizen Promaster Challange Diver Fuji-Tsubo Limited Edition NB6026-56L
- Produkt
Popis
Charakteristika
Popis
Řada Promaster slaví své 35. výročí dobrodružství ve vzduchu, na souši i na moři s limitovanou edicí hodinek. V této sérii přichází nový Citizen Promaster Fuji-Tsubo Limited Edition , který kombinuje klasický design diverských hodinek s moderní diverskou technologií. Jedná se o speciální, limitovanou, ale nečíslovanou edici hodinek, celosvětově pouze 4 500 kusů.
Lehké, extrémně pohodlné na nošení, dobře vypadající titanové hodinky se zajímavou historií. Citizen je známý tím, že vyrábí hodinky s vynikajícím poměrem cena/výkon a nejnovější výtvor značky na poli diverských hodinek na tom vůbec nic nemění.
Většina může titan považovat za velmi moderní materiál, ale v hodinářství se používá již přes půl století. Překvapivě to byl Citizen, kdo byl průkopníkem prvních komerčně dostupných titanových náramkových hodinek. Titan má jedinečnou odolnost proti korozi a je hypoalergenní. A především je mnohem lehčí než nerezová ocel. Proto je z mnoha důvodů ideálním materiálem pro hodinky. Od prvních experimentů společnosti Citizen zdokonalila společnost svůj proces obrábění titanu. Do roku 2000 Citizen vyvinul povrchovou úpravu Duratect, díky níž je titan mnohem méně náchylný k poškrábání. Vyvrcholením zkušeností Citizen s tímto materiálem je Super Titanium™.
V roce 1983 byl z australského pobřeží získán diver Citizen Challenge Diver z roku 1977. Hodinky pokryté útesem byly stále funkční a funkční. Pohyboval se pohybem vln a přílivu a odlivu, uvedl mechanismus do pohybu a poskytl vhodnou sílu k navíjení pružiny v mechanismu. Automatický strojek přežil roky vystavení vodě a nečistotám, chráněn pouzdrem. Tyto konkrétní hodinky byly inspirací pro tohoto moderního titanového divere.
Design Promaster Mechanical Diver 200m Fuji-Tsubo má prvky typické pro klasické diverské hodinky. Titanové pouzdro o průměru 41 mm a výšce 12,3 mm. Luneta v horní části pouzdra je pokryta modrým, velmi tvrdým DLC povlakem a vybavena černou, hliníkovou, lesklou diverskou stupnicí. Manipulace s ním je uvítána hladkou a hlasitou zpětnou vazbou. Zkosené safírové sklíčko nahoře chrání číselník, zatímco uzavřené zadní pouzdro dělá totéž pro mechanismus. Třída těsnosti 200 m vám umožní prozkoumat hlubiny moří a oceánů. Citizen vyrábí své mechanismy interně. Kalibr 9051 tohoto Promastera pracuje na frekvenci 4 Hz a nabízí rezervu chodu 42 hodin. Je také antimagnetická až do 200 Gaussů ze vzdálenosti pouhého 1 cm.
Charakteristika
Známka hodinek. Všechny nabízené hodinky pocházejí z oficiální distribuce – máme autorizaci k prodeji a servisu každé značky. Garantujeme originalitu produktů a plnou servisní podporu – jak v záruční, tak i v pozáruční době – v našich salonech a na e-shopu dolinski.pl.
Velikost pouzdra je uváděna v milimetrech – měří se horizontálně, od levého po pravý vnější okraj pouzdra, bez započítání korunky.
Určuje tvar, ve kterém bylo navrženo pouzdro hodinek – např. kulatý, čtvercový, obdélníkový nebo tonneau.
Materiál, ze kterého je vyrobeno pouzdro hodinek – např. ušlechtilá ocel, titan, keramika, zlato nebo plast.
U hodinek se používají tři hlavní typy sklíček:
- Hesalitové – plastový materiál, který lze v případě poškrábání snadno vyleštit.
- Minerální – tvrzené sklo odolné proti prasknutí a rozbití.
- Safírové – mimořádně odolné proti poškrábání, používané u hodinek prémiové třídy.
Třídy vodotěsnosti hodinek určují jejich odolnost vůči kontaktu s vodou:
- 30 m / 3 ATM – odolnost proti stříkající vodě, např. při mytí rukou.
- 50 m / 5 ATM – možný kontakt s vodou, např. při koupání.
- 100 m / 10 ATM – vhodné pro plavání v bazénu.
- 200 m / 20 ATM – plavání a potápění bez přístroje.
- 300 m / 30 ATM – potápění s dýchacím přístrojem.
- Nad 300 m – hodinky pro profesionální potápění.
Zjistěte více o třídách vodotěsnosti hodinek.
Druh řemínku nebo náramku určuje materiál, ze kterého je vyroben. Náramky mohou být ocelové, titanové, keramické nebo plastové. Řemínky se vyskytují mimo jiné v kožených, gumových, kaučukových nebo textilních variantách.
Typ zapínání použitého na řemínku nebo náramku. Může se jednat o klasickou přezku, motýlkové zapínání (na jedno nebo dvě tlačítka), sponu nebo jiné řešení zajišťující pohodlí a bezpečnost při nošení.
Stroje hodinek se dělí na mechanické (ruční nebo automatické) a quartzové (napájené baterií nebo světlem).
Automatický strojek je mechanická konstrukce, která se natahuje sama díky pohybu zápěstí – pomocí rotoru uvnitř pouzdra. Neobsahuje žádnou elektroniku a představuje příklad tradičního hodinářství.
Ruční strojek je rovněž plně mechanický, ale vyžaduje pravidelné natahování pomocí korunky.
Quartzový strojek je založen na elektronice a je napájen baterií nebo – v závislosti na technologii – světlem (např. Eco-Drive u Citizen, Solar u Tissot). Zajišťuje vysokou přesnost a pohodlí při používání.
Hmotnost hodinek nebo jiného typu produktu je uváděna v gramech a označuje jeho celkovou váhu, včetně řemínku nebo náramku.
- luminova na ručkách a indexech
- otáčející se luneta
- šroubovací víčko
- závitová korunka
Druh povrchové úpravy určuje technologii zpracování povrchu pouzdra nebo náramku. V hodinářství se používají především tři metody:
- Galvanizace – elektrolytické nanášení tenké vrstvy kovu (např. zlata nebo stříbra) na povrch. Tloušťka povlaku závisí na intenzitě proudu a době ponoření.
- PVD (Physical Vapour Deposition) – moderní metoda fyzikálního nanášení z plynné fáze, zajišťující velmi vysokou tvrdost, odolnost proti poškrábání, oxidaci a korozi. Používá se u hodinek prémiové třídy.
- IP (Ionic Plating) – technika podobná PVD, využívající nižší teplotu a iontové nabíjení částic. Typická tloušťka vrstvy je 3–5 µm. Při běžném používání se může povlak začít opotřebovávat po cca 3–5 letech.
Bicolor – varianta povrchové úpravy, při které jsou pouze vybrané části hodinek pokryty galvanickým nebo PVD povlakem, např. zlaté prvky v kombinaci s ocelí.
Video
Názory
Nebyly nalezeny žádné recenze