- Produkt
Popis
Charakteristika
Popis
Klasické dámské hodinky na bicolor náramku Festina Classic F20556/3. Dámská ikona nadčasové třídy a stylu. Dokonalá kombinace elegance a funkčnosti, která dobře funguje minimálně ve dvou klíčových situacích. Nezbytné pro dokonalý, praktický styling nebo dekoraci - na večerní nošení, stejně jako hodinky měřící čas.
Vizuálně vynikají především pozlacené dámské hodinky Festina Classic Bracelet: propracovaný číselník, dvoubarevné barevné provedení, ocelový náramek se dvěma typy článků a quartzový Machineek se 3 indikacemi.
Počínaje prvním z těchto prvků dodává estetický dojem ciferník v přepychově lesklé zlaté barvě. Pozlacené indexy a na něm nanesené ručičky vyplněné luminiscenčním materiálem vypadají skutečně nadčasově. Čitelnost navíc zvyšuje malovaná čárkovaná minutová stupnice s ocelovými hroty, vybíhající těsně z okraje ciferníku. Celek je pokryt minerálním sklem odolným proti rozbití.
Dalším rozlišovacím prvkem je pouzdro. Jak 31mm pouzdro , tak třířadý náramek se zapínáním na dva knoflíky jsou vyrobeny z hypoalergenní nerezové oceli 316L. Použití tří typů povrchových úprav, leštěné, PVD (jedinečná barevná hloubka, zvýšená odolnost materiálu) a kartáčované, silně ovlivňuje eleganci tohoto modelu a dodává mu extravaganci. Stříbrno-zlatá kombinace se hodí ke každodenním i speciálním kreacím a příležitostem a je exkluzivní na pohled.
Quartzový Machineek uvnitř dámských hodinek se zlatým ciferníkem značky Festina je japonské výroby. Poskytuje vysoce spolehlivé měření času. Je napájen vyměnitelnou baterií. Hodinky jsou zase ve třídě voděodolnosti 50 m a nabízejí o něco větší odolnost vůči kontaktu s vodou. Můžete jej mít na ruce, například při sprchování nebo koupeli.
Charakteristika
Známka hodinek. Všechny nabízené hodinky pocházejí z oficiální distribuce – máme autorizaci k prodeji a servisu každé značky. Garantujeme originalitu produktů a plnou servisní podporu – jak v záruční, tak i v pozáruční době – v našich salonech a na e-shopu dolinski.pl.
Velikost pouzdra je uváděna v milimetrech – měří se horizontálně, od levého po pravý vnější okraj pouzdra, bez započítání korunky.
Určuje tvar, ve kterém bylo navrženo pouzdro hodinek – např. kulatý, čtvercový, obdélníkový nebo tonneau.
Materiál, ze kterého je vyrobeno pouzdro hodinek – např. ušlechtilá ocel, titan, keramika, zlato nebo plast.
U hodinek se používají tři hlavní typy sklíček:
- Hesalitové – plastový materiál, který lze v případě poškrábání snadno vyleštit.
- Minerální – tvrzené sklo odolné proti prasknutí a rozbití.
- Safírové – mimořádně odolné proti poškrábání, používané u hodinek prémiové třídy.
Třídy vodotěsnosti hodinek určují jejich odolnost vůči kontaktu s vodou:
- 30 m / 3 ATM – odolnost proti stříkající vodě, např. při mytí rukou.
- 50 m / 5 ATM – možný kontakt s vodou, např. při koupání.
- 100 m / 10 ATM – vhodné pro plavání v bazénu.
- 200 m / 20 ATM – plavání a potápění bez přístroje.
- 300 m / 30 ATM – potápění s dýchacím přístrojem.
- Nad 300 m – hodinky pro profesionální potápění.
Zjistěte více o třídách vodotěsnosti hodinek.
Druh řemínku nebo náramku určuje materiál, ze kterého je vyroben. Náramky mohou být ocelové, titanové, keramické nebo plastové. Řemínky se vyskytují mimo jiné v kožených, gumových, kaučukových nebo textilních variantách.
Stroje hodinek se dělí na mechanické (ruční nebo automatické) a quartzové (napájené baterií nebo světlem).
Automatický strojek je mechanická konstrukce, která se natahuje sama díky pohybu zápěstí – pomocí rotoru uvnitř pouzdra. Neobsahuje žádnou elektroniku a představuje příklad tradičního hodinářství.
Ruční strojek je rovněž plně mechanický, ale vyžaduje pravidelné natahování pomocí korunky.
Quartzový strojek je založen na elektronice a je napájen baterií nebo – v závislosti na technologii – světlem (např. Eco-Drive u Citizen, Solar u Tissot). Zajišťuje vysokou přesnost a pohodlí při používání.
Druh povrchové úpravy určuje technologii zpracování povrchu pouzdra nebo náramku. V hodinářství se používají především tři metody:
- Galvanizace – elektrolytické nanášení tenké vrstvy kovu (např. zlata nebo stříbra) na povrch. Tloušťka povlaku závisí na intenzitě proudu a době ponoření.
- PVD (Physical Vapour Deposition) – moderní metoda fyzikálního nanášení z plynné fáze, zajišťující velmi vysokou tvrdost, odolnost proti poškrábání, oxidaci a korozi. Používá se u hodinek prémiové třídy.
- IP (Ionic Plating) – technika podobná PVD, využívající nižší teplotu a iontové nabíjení částic. Typická tloušťka vrstvy je 3–5 µm. Při běžném používání se může povlak začít opotřebovávat po cca 3–5 letech.
Bicolor – varianta povrchové úpravy, při které jsou pouze vybrané části hodinek pokryty galvanickým nebo PVD povlakem, např. zlaté prvky v kombinaci s ocelí.
Názory
Nebyly nalezeny žádné recenze