- Produkt
Popis
Charakteristika
Popis
Pozlacené diamantové hodinky Rado Florence Classic Diamonds R48916703 jsou krásným návratem do renesanční Florencie. Svěží pohled Rado na jeho klasickou florentskou kolekci, pojmenovanou po italském městě považovaném za kolébku éry renesance. Inspirací z té doby byla především krása antického (řeckého a římského) umění a architektury. Jak tyčící se věže, tak monumentální kopule nacházejí své poselství v elegantních liniích a vyvážených proporcích šperkových hodinek Rado R48916703 vyrobených z nerezové oceli se zlatou PVD povrchovou úpravou.
Tyto nově interpretované klasické hodinky Rado 38 mm mají tenký profil a sedmiřadý růžově pozlacený pas. Jeho design nabízí vysokou flexibilitu a vysoký komfort nošení díky inovativní koncepci uší a začlenění mnoha komponentů. Hodinky vám také umožní najít řadu nových designových prvků, které také potěší svým vynikajícím stylem provedení. Černě lakovaný ciferník s metalickým efektem dokonale ladí s leštěným ocelovým prstenem se zkosenými černými metalizovanými hranami, které jsou z vrchní strany skryty pod lehce vypouklým safírovým sklíčkem. Pozlacené indikace protékají mezi indexy 3/6/9/12, což jsou zde broušené diamanty. Jejich kvalitu a lesk zdůrazňuje a ctí opakující se slavné logo Jubilé na číselníku. Dříve se používaly k oddělení hodinek zdobených skutečnými prvotřídními diamanty od těch osazených syntetickými kameny. Dnes je toto tištěné logo elegantním znamením pokračující afinity značky k prémiovému standardu jak materiálů, tak designu. Hodinky jsou vybaveny quartzovým Machinekem Rado ETA F06.412 s technologiemi PreciDrive a HeavyDrive, které zaručují vyšší přesnost a odolnost proti nárazům.
Charakteristika
Známka hodinek. Všechny nabízené hodinky pocházejí z oficiální distribuce – máme autorizaci k prodeji a servisu každé značky. Garantujeme originalitu produktů a plnou servisní podporu – jak v záruční, tak i v pozáruční době – v našich salonech a na e-shopu dolinski.pl.
Určuje tvar, ve kterém bylo navrženo pouzdro hodinek – např. kulatý, čtvercový, obdélníkový nebo tonneau.
Materiál, ze kterého je vyrobeno pouzdro hodinek – např. ušlechtilá ocel, titan, keramika, zlato nebo plast.
U hodinek se používají tři hlavní typy sklíček:
- Hesalitové – plastový materiál, který lze v případě poškrábání snadno vyleštit.
- Minerální – tvrzené sklo odolné proti prasknutí a rozbití.
- Safírové – mimořádně odolné proti poškrábání, používané u hodinek prémiové třídy.
Třídy vodotěsnosti hodinek určují jejich odolnost vůči kontaktu s vodou:
- 30 m / 3 ATM – odolnost proti stříkající vodě, např. při mytí rukou.
- 50 m / 5 ATM – možný kontakt s vodou, např. při koupání.
- 100 m / 10 ATM – vhodné pro plavání v bazénu.
- 200 m / 20 ATM – plavání a potápění bez přístroje.
- 300 m / 30 ATM – potápění s dýchacím přístrojem.
- Nad 300 m – hodinky pro profesionální potápění.
Zjistěte více o třídách vodotěsnosti hodinek.
Druh řemínku nebo náramku určuje materiál, ze kterého je vyroben. Náramky mohou být ocelové, titanové, keramické nebo plastové. Řemínky se vyskytují mimo jiné v kožených, gumových, kaučukových nebo textilních variantách.
Typ zapínání použitého na řemínku nebo náramku. Může se jednat o klasickou přezku, motýlkové zapínání (na jedno nebo dvě tlačítka), sponu nebo jiné řešení zajišťující pohodlí a bezpečnost při nošení.
Stroje hodinek se dělí na mechanické (ruční nebo automatické) a quartzové (napájené baterií nebo světlem).
Automatický strojek je mechanická konstrukce, která se natahuje sama díky pohybu zápěstí – pomocí rotoru uvnitř pouzdra. Neobsahuje žádnou elektroniku a představuje příklad tradičního hodinářství.
Ruční strojek je rovněž plně mechanický, ale vyžaduje pravidelné natahování pomocí korunky.
Quartzový strojek je založen na elektronice a je napájen baterií nebo – v závislosti na technologii – světlem (např. Eco-Drive u Citizen, Solar u Tissot). Zajišťuje vysokou přesnost a pohodlí při používání.
Hmotnost hodinek nebo jiného typu produktu je uváděna v gramech a označuje jeho celkovou váhu, včetně řemínku nebo náramku.
Druh povrchové úpravy určuje technologii zpracování povrchu pouzdra nebo náramku. V hodinářství se používají především tři metody:
- Galvanizace – elektrolytické nanášení tenké vrstvy kovu (např. zlata nebo stříbra) na povrch. Tloušťka povlaku závisí na intenzitě proudu a době ponoření.
- PVD (Physical Vapour Deposition) – moderní metoda fyzikálního nanášení z plynné fáze, zajišťující velmi vysokou tvrdost, odolnost proti poškrábání, oxidaci a korozi. Používá se u hodinek prémiové třídy.
- IP (Ionic Plating) – technika podobná PVD, využívající nižší teplotu a iontové nabíjení částic. Typická tloušťka vrstvy je 3–5 µm. Při běžném používání se může povlak začít opotřebovávat po cca 3–5 letech.
Bicolor – varianta povrchové úpravy, při které jsou pouze vybrané části hodinek pokryty galvanickým nebo PVD povlakem, např. zlaté prvky v kombinaci s ocelí.
Další technické nebo uživatelské informace, které nejsou uvedeny v ostatních parametrech – např. dodatečné vybavení, číslování kusů nebo neobvyklá konstrukční řešení.
Názory
Nebyly nalezeny žádné recenze