- Produkt
Popis
Charakteristika
Popis
Hodinky Rado Original Automatic R12413503 jsou reinterpretací ikonického modelu Rado Original. Aktuální časomíra odkazuje na hodinky před lety nejen tvarem pouzdra, ale především stejným ciferníkem jako model DiaStar z roku 1962 . Original se vyznačuje klasickým designem Rado v kombinaci s nejnovějšími vysoce výkonnými materiály. Ikona z minulosti, přepracovaná pro dnešní muže, kteří chtějí vyniknout jedinečnými hodinkami. Před pěti desítkami let způsobil Rado revoluci v hodinářství se svými ikonickými hodinkami odolnými proti poškrábání. Dnes Rado Original spojuje odvážný a nadčasový design svého předka jako opravdová klasika, nesoucí nezaměnitelný podpis působivé konstrukce pevného pouzdra. Jeho design je veskrze moderní a má výrazný sportovní nádech. V roce 1962 představila společnost Rado ikonické hodinky Rado DiaStar 1 odolné proti poškrábání, tedy v době, kdy to zdaleka nebylo běžné. Tajemství tohoto tvora? tvrdý kov. Materiál Hardmetal použitý v těchto hodinkách je extrémně robustní – odolnější než ocel, zlato a platina, extrémně odolný proti poškrábání a schopný odolat úskalím každodenního života. Charakteristický tvar pouzdra má průměr 35 mm, jeho delší část má průměr 42,50 mm a tloušťka celé konstrukce je 11,90 mm. Zvláště pozoruhodný je ciferník zdobený zajímavým vzorem s lesklými 11 kamínky. Ciferník je zlaté barvy a odkazuje na celek, který byl pozlacený žlutým zlatem metodou PVD.
Charakteristika
Známka hodinek. Všechny nabízené hodinky pocházejí z oficiální distribuce – máme autorizaci k prodeji a servisu každé značky. Garantujeme originalitu produktů a plnou servisní podporu – jak v záruční, tak i v pozáruční době – v našich salonech a na e-shopu dolinski.pl.
Určuje tvar, ve kterém bylo navrženo pouzdro hodinek – např. kulatý, čtvercový, obdélníkový nebo tonneau.
Materiál, ze kterého je vyrobeno pouzdro hodinek – např. ušlechtilá ocel, titan, keramika, zlato nebo plast.
U hodinek se používají tři hlavní typy sklíček:
- Hesalitové – plastový materiál, který lze v případě poškrábání snadno vyleštit.
- Minerální – tvrzené sklo odolné proti prasknutí a rozbití.
- Safírové – mimořádně odolné proti poškrábání, používané u hodinek prémiové třídy.
Třídy vodotěsnosti hodinek určují jejich odolnost vůči kontaktu s vodou:
- 30 m / 3 ATM – odolnost proti stříkající vodě, např. při mytí rukou.
- 50 m / 5 ATM – možný kontakt s vodou, např. při koupání.
- 100 m / 10 ATM – vhodné pro plavání v bazénu.
- 200 m / 20 ATM – plavání a potápění bez přístroje.
- 300 m / 30 ATM – potápění s dýchacím přístrojem.
- Nad 300 m – hodinky pro profesionální potápění.
Zjistěte více o třídách vodotěsnosti hodinek.
Druh řemínku nebo náramku určuje materiál, ze kterého je vyroben. Náramky mohou být ocelové, titanové, keramické nebo plastové. Řemínky se vyskytují mimo jiné v kožených, gumových, kaučukových nebo textilních variantách.
Stroje hodinek se dělí na mechanické (ruční nebo automatické) a quartzové (napájené baterií nebo světlem).
Automatický strojek je mechanická konstrukce, která se natahuje sama díky pohybu zápěstí – pomocí rotoru uvnitř pouzdra. Neobsahuje žádnou elektroniku a představuje příklad tradičního hodinářství.
Ruční strojek je rovněž plně mechanický, ale vyžaduje pravidelné natahování pomocí korunky.
Quartzový strojek je založen na elektronice a je napájen baterií nebo – v závislosti na technologii – světlem (např. Eco-Drive u Citizen, Solar u Tissot). Zajišťuje vysokou přesnost a pohodlí při používání.
Hmotnost hodinek nebo jiného typu produktu je uváděna v gramech a označuje jeho celkovou váhu, včetně řemínku nebo náramku.
Druh povrchové úpravy určuje technologii zpracování povrchu pouzdra nebo náramku. V hodinářství se používají především tři metody:
- Galvanizace – elektrolytické nanášení tenké vrstvy kovu (např. zlata nebo stříbra) na povrch. Tloušťka povlaku závisí na intenzitě proudu a době ponoření.
- PVD (Physical Vapour Deposition) – moderní metoda fyzikálního nanášení z plynné fáze, zajišťující velmi vysokou tvrdost, odolnost proti poškrábání, oxidaci a korozi. Používá se u hodinek prémiové třídy.
- IP (Ionic Plating) – technika podobná PVD, využívající nižší teplotu a iontové nabíjení částic. Typická tloušťka vrstvy je 3–5 µm. Při běžném používání se může povlak začít opotřebovávat po cca 3–5 letech.
Bicolor – varianta povrchové úpravy, při které jsou pouze vybrané části hodinek pokryty galvanickým nebo PVD povlakem, např. zlaté prvky v kombinaci s ocelí.
Názory
Nebyly nalezeny žádné recenze